PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30644}

Absolutni debiutanci

Absolute Beginners
5,6 359
ocen
5,6 10 1 359
Absolutni debiutanci
powrót do forum filmu Absolutni debiutanci

Nie chcę się z nikim sprzeczać, nie chce wmawiać komukolwiek, że ocenia tę produkcje nisko, bo jej nie zrozumiał. Każdy ma przecież prawo do własnego zdania.
Chciałabym tylko podkreślić, że kiczowatość tego filmu JEST ZAMIERZONA. I to właśnie ten kicz dodaje mu takiego uroku. Postacie są uroczo przerysowane, teksty piosenek proste, ale trafiające w sedno, fabuła jest nieskomplikowana, ale jednak dotykająca ważnych tematów (dojrzewanie, poszukiwanie samego siebie przez młodych ludzi,którzy nie mają autorytetów, poczucie braku przynależności, pogoń za karierą, łatwymi pieniędzmi i seksem, przemoc, rasizm).
Ogromnym plusem jest muzyczny eklektyzm i mistrzowska scenografia, a także bardzo udany (chociaż niestety epizodyczny) występ Davida Bowie i zniewalającej Sade.

Mam też ogromna prośbę do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z musicalami: wsłuchujcie się w teksty piosenek!! To nie w dialogach zawiera się treść tego typu filmów, ale właśnie w słowach piosenek! (np. w omawianym musicalu bardzo ważne jest przesłanie utworu Bowiego "Absolute Beginners" towarzyszącego ostatniej scenie filmu, a także takie piosenki jak "having it all", "selling out" i "so what".

Naprawdę polecam ten film!

Thin_White_Duchess

Witam :)
David Bowie to znakomity, rewelacyjny piosenkarz. Właśnie obejrzałem teledysk "Absolute Beginners" Świetna piosenka, zawsze sie wzruszam słuchając tej piosenki. Kojarzy mi się z kimś kogo miałem okazję poznać na początku tego roku. W każdym bądz razie zaciekawiły mnie sceny wykorzystane w tym teledysku. Dowiedziałem sie co to jest za film i wszedłem na FW, zobaczyć średnią filmu i przeczytać komentarze (tym ostatnim z reguły się kieruje przy wyborze filmu) A więc wylądowałem tutaj, zobaczylem średnią a następnie przeczytać komentarze. Twój był pierwszy i będąc z Tobą szczery, po przeczytaniu go, wiem że MUSZĘ zobaczyć ten film !!! Dziękuję bardżo. Jak tylko obejrzę film to napiszę swój komentarz , postaram się :) Pozdrawiam, milego dnia życzę. Enjoy beautiful life.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones