PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94033}

Błękitne tornado

Blue Tornado
5,1 45
ocen
5,1 10 1 45

Błękitne tornado
powrót do forum filmu Błękitne tornado

OPIS FILMU

ocenił(a) film na 4

Alex Long (Dirk Benedict) i jego przyjaciel Philip (Ted McGinley) są doświadczonymi pilotami myśliwców w amerykańskiej armii, stacjonującymi w bazie NATO w północnych Włoszech, u stóp wysokich gór. Pewnego dnia na zlecenie dowódcy bazy (David Warner) przeprowadzają treningowy lot nad górami, testując nowy manewr bojowy. Gdy przelatują w pobliżu szczytu Mongrado, oślepia ich jasnoniebieski błysk wychodzący ze szczytu góry. Philip wlatuje w światłość i rozbija się o stok.Odnalezione zostają jedynie szczątki samolotu, ciała - ani śladu. Alex zostaje oskarżony o karygodne zaniedbanie i zawieszony. Władze wojskowe przekonują go, że to, co widział było naturalnym zjawiskiem, choć bardzo rzadkim. Alex czuje jednak, że to nieprawda, że dowództwo usiłuje coś przed nim ukryć. Po jakimś czasie zostaje przywrócony do służby. Wraz z pasjonatką badań nad UFO Isabelle (Patsy Kensit) postanawia wyjaśnić tajemnicę góry Mongrado...

marek_misiak

skąd go wziąć z lektorem

ocenił(a) film na 4
luka6782

Może się nie dać - nie wiem, czy ten film kiedykolwiek wyszedł po polsku. Ja oglądałem go w wersji oryginalnej - tj. angielskiej.

marek_misiak

na allegro jest kaseta do kupienia
http://allegro.pl/vhs-blue-tornado-i4069046682.html

ocenił(a) film na 4
luka6782

No i proszę - całe szczęście okazało się, że nie miałem racji :-)

luka6782

Masz może ten film Blue tornado?

dudek1520

Ja mam.

KULTowy_2

Mógłbyś mi go jakoś udostępnić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones