PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=89050}
7,6 287
ocen
7,6 10 1 287
Best – najlepszy z najlepszych
powrót do forum filmu Best – najlepszy z najlepszych

Niestety film nie jest dobry... John Lynch jako Best - tragiczny.
Nie mówię o wyglądzie bo to sprawa drugorzędna, rzecz w tym, że jestem fanem George?a Besta i po przeczytaniu wielu z nim wywiadów, jego i o nim książek, filmów dokumentalnych etc. wiem na pewno, że nie był tak "beznadziejny" jak w tym filmie. Idzie o to, że Lynch jest nijaki, brak mu charyzmy... Kiedy patrzę na Lyncha jako Besta, to nie wiem, w jaki sposób ktoś taki mógłby zostać idolem, pierwszą mega-gwiazdą piłki nożnej, "piątym Beatlesem" itp.
Dla mnie Best to jedna z najważniejszych postaci XX-stego wieku, człowiek, który zmienił "kopaną" na zawsze, być może nie mam dystansu i dlatego krytykuję Lyncha, ale mam też do tego prawo.
Pele zapytany o to, kto wedle niego jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu, bez wahania odparł - "najlepszy był George Best", a po jego śmierci, jak Wyspy długie i szerokie, dzienniki pisały min. "Pele - good, Maradona - super, George Best". Nic dodać, nic ująć.
Jeszcze mam przed oczami korowód tysięcy ludzi, żegnających go na ulicach Belfastu i uroczystość w parlamencie a potem uroczystość nadania lotnisku jego imienia.
Pozdrawiam fanów George?a i lepiej (moim zdaniem) pooglądać to, co robił z piłką, bo tego już nikt nie potrafi...
George Best (22 maj 1946 - 25 listopad 2005)
R.I.P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones